O nas

Penjonat Monte Negro pod Czarną Górą, Stronie Śląskie

O nas

Pensjonat Monte Negro znajduje się w malowniczej okolicy nieopodal Stronia Śląskiego w Kotlinie Kłodzkiej i jest jednym z ładniej położonych obiektów w okolicy. Z okien pensjonatu rozciąga się niesamowity widok- podziwiać można zarówno stoki Czarnej Góry, jak i Żmijowiec oraz dolinę Stronia Śląskiego. Atrakcyjna lokalizacja obiektu, dość dobre połączenie drogowe, a przede wszystkim wspaniałe warunki klimatyczne regionu należącego do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego sprawiają, że wypoczynek u nas – bez względu na porę roku – usatysfakcjonuje najbardziej wymagających turystów.

Pensjonat położony jest przy drodze prowadzącej na stoki Czarnej Góry (ok. 4km) gdzie na narciarzy czeka prężnie działający ośrodek narciarski Czarna Góra S.A. Znajdują się tam wypożyczalnie sprzętu zimowego, serwisy i szkółki narciarskie oraz snowboardowe, a od sezonu ’14/’15  najdłuższa w Polsce, całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna „Czarna Żmija”. W okresie letnim, na szczyt Czarnej Góry można wjechać wyciągiem krzesełkowym skąd polecamy wybrać się na wędrówkę po jej stokach bądź poddać rowerowemu szaleństwu – na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów MTB.

Z pensjonatu łatwo dostać się można do miejscowości Stronie Śląskie (ok. 2 km), gdzie znajdują się sklepy, restauracje oraz kryty basen z sauną i jacuzzi gdzie zrelaksować się można po intensywnym dniu na stoku. Poza tym, dla głodnych atrakcji turystów, Stronie Śląskie oferuje takie obiekty jak Huta Szkła czy Muzeum Minerałów.

Ponadto, w okolicy znajdują się liczne atrakcje dla chcących lepiej poznań Kotlinę Kłodzką. Szczególnie polecamy udanie się do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie oraz Kopalni Uranu i Parku Linowego w tej samej miejscowości. Polecamy także wybrać się do oddalonego od naszego pensjonatu o około pół godziny jazdy samochodem Kłodzka, które podziwiać można z położonej ponad miastem Twierdzy z przełomu  XVII i XVIII wieku.

Pensjonat Monte Negro

Stronie Śląskie Wieś 27A
57-550 Stronie Śląskie